
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 3070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37517
Ext.Price$0.37517
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37517 | $0.37517 |
| 10 | $0.33466 | $3.34660 |
| 25 | $0.32164 | $8.04100 |
| 50 | $0.30913 | $15.45650 |
| 100 | $0.29711 | $29.71100 |
| 300 | $0.29118 | $87.35400 |
| 500 | $0.28537 | $142.68500 |
| 1000 | $0.27955 | $279.55000 |
